index
Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim

Moringa Yağı Nedir?

Moringa Yağı Nedir?
Moringa yağı, Hindistan, Güney Amerika, Güneydoğu Asya gibi tropikal ve subtropikal bölgelerde bulunan “Moringa Oleifera” ağacının tohumlarından elde edilen bir yağ çeşididir. Bu yağ, nemlendirici, aydınlatıcı, leke azaltıcı, yaşlanma karşıtı ve kolajen oluşturmaya yardımcı olan pek çok zengin içeriğe sahiptir. Cilt bakımında önemli bir yere sahip olan moringa yağı, antioksidanlar açısından da zengindir. İçerisinde bulunan A ve C vitaminleri ile cildi nemlendiren, temizleyen ve yumuşatan özelliklere sahiptir. ‘Mucize ağaç’ olarak da isimlendirilir.

Moringa Yağı Nedir?

Moringa ağacı, tropikal bölgelerde yaygın olarak yetişen ve besin değeri yüksek olan bir bitkidir. Moringa yağı, bu bitkinin tohumları soğuk presleme veya solvent ekstraksiyon yöntemiyle elde edilir. Yağın karakteristik özellikleri, hafif ve düşük viskoziteli olması, hızlı emilim yeteneği ve hafif bir kokuya sahip olmasıdır. Moringa yağı zengin besin içeriği nedeniyle cilt ve saç sağlığı için birçok fayda sağlar. İçerdiği yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler, cildi nemlendirir, besler ve gençleştirir. Aynı zamanda saç tellerini güçlendirir, saç derisini besler ve kepek sorunlarına karşı etkili olabilir. Anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle cilt üzerindeki tahrişleri azaltabilir ve sivilce gibi cilt sorunlarına karşı da kullanılabilir. Omega yağ asitleri yönünden oldukça zengin olan moringa yağı, cildiniz için iyi bir nemlendirici özelliğine sahiptir. Aynı zamanda antioksidanlar bakımından zengin olması ile cildi serbest radikallerin sebep olduğu hasar ve zarardan korur. Böylece cildinize uygulanması ile yaşlanma belirtilerini azaltır ve çevreden gelen zararlı ve olumsuz koşullara karşı korur.

Moringa Yağı Nasıl Kullanılır?

Moringa yağının kullanımı oldukça çeşitlidir. Cildi nemlendirmek ve beslemek amacıyla moringa yağını yüz ve vücut bakımında kullanabilirsiniz. Birkaç damla moringa yağını temiz cilde nazikçe masaj yaparak uygulayabilir ve emilene kadar bekleyebilirsiniz. Ayrıca saç sağlığını desteklemek için saç uçlarına moringa yağı uygulayabilir veya saç maskelerinize ekleyebilirsiniz. Moringa yağı aynı zamanda saç derisini besleyerek kepek ve kuruluk sorunlarına karşı etkili olabilir. Cilt üzerindeki lekeleri azaltmak veya cilt tonunu dengelemek için moringa yağını düzenli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca moringa yağını güneşten kaynaklanan cilt hasarına karşı koruyucu olarak kullanmak da mümkündür.

Moringa Yağının Faydaları Nelerdir?

Moringa yağı, cildinizdeki ince çizgileri ve kırışıklık görünümünü azaltır, cildin genel görünümünü yatıştırır ve iltihaplanmalara karşı iyileştirici özelliği bulunur. Aynı zamanda cildi nemlendiren özelliklere sahiptir. Inside Out Face Toner kullanımı ile gözeneklerinizi sıkılaştırıp arındırıcı bir tonik etkisi elde edebilirsiniz. İçeriğindeki bileşenler ile hafif peeling etkisi yapar. Cildinizin görünümünün canlı ve nemli olmasını ve cildinizin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Gözenek görünümünü sıkılaştırır. Yeni leke oluşumunu önleyerek cildinizin eşit bir tonda olmasına yardımcı olur.

Moringa Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

C vitamini açısından zengin olan moringa yağının, cildiniz ve vücudunuz için faydaları çok büyüktür. Kırışıklıkları önleyen anti aging bir etkisi bulunur. Antioksidan içeriği ile enerjik hissedilmesini destekler ve Yaşlanma sürecini yavaşlatan etkiye sahiptir. Cildinizin sarkmasını önler ve kırışıklıkları giderir. Cildinizi derinlemesine temizleme etkisine sahip olan moringa yağı, aynı zamanda cildinizin doğal yollarla parlamasını destekler. Sivilce, akne, siyah nokta gibi cilt problemlerini iyileştirilmesini sağlar. Cildinizi UV ışınlarına karşı koruyarak güneş koruması sağlar. Cildiniz yağlı ise, moringa yağını kullanarak sebum üretimini düzenlemeye destek olabilirsiniz.

Moringa Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Moringa yağı saç tellerini besleyerek kırılma ve kopmaları önleyebilir. Saçın doğal nem dengesini korur ve kuruluğa karşı etkili bir çözüm sunar. Antioksidanlar bakımından zengin olan moringa yağı saç derisini serbest radikallerden koruyarak saç dökülmesini azaltabilir. Aynı zamanda saç köklerini güçlendirerek daha sağlıklı ve güçlü saçların büyümesine katkıda bulunabilir. Moringa yağı, saç derisini besleyip nemlendirme özelliği ile kepek ve kuruluk sorunlarına karşı etkili olabilir. Saç derisindeki iltihaplanmayı azaltabilir ve cildi sakinleştirerek saç sağlığını iyileştirebilir. Moringa yağının hafif yapısı sayesinde, saçları ağırlaştırmadan nemlendirir ve parlaklık kazandırır. Ayrıca saçın kolay taranmasına yardımcı olarak saç tellerinin düğümlenmesini azaltabilir.

Moringa Yağının Zararı Var mı?

Moringa yağı kullanımının yan etkileri hakkında net bir kanıt bulunamasa da bilinen bazı yan etkileri olabilir. Bunu cildiniz için anlamanın en iyi yolu bir uzmana danışmak ve alerjik reaksiyon deneyimi ile görmektir. Moringa yağının bazı kişilerde cildi tahriş ettiği gözlemlenmiştir. Cildinizin küçük bir bölümüne az bir miktarda uygulayacağınız moringa yağının herhangi bir olumsuz reaksiyon verip vermediğini görmek için 3-4 saat bekleyebilirsiniz. Ayrıca mide sorunları yaşayanların, tansiyon hastası olanların ve hamilelerin moringa yağını kullanması pek önerilmemektedir.