index
Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim Haziran'a Özel Tüm Ürünlerde %40 Varan İndirimler • Yeni Üyelere Özel %10 Ekstra İndirim

Sporun Güzelliğe Etkileri

Sporun Güzelliğe Etkileri

Sporun güzelliğe etkisi;
Saç, cilt, vücut... Spor sırasında ne gibi fiziksel değişiklikler yaşarsınız?

Tüm organların daha sağlıklı çalışmasını ve birlikte çalışmasını sağlayan, cilt problemlerini önleyen ve hatta vücudun yaşlanmaya karşı savunmasını güçlendiren spor. İçten dışa parıldamanın ve güzel kalmanın kolay bir yolu olarak görülen sporun faydalarını sizler için sıraladık.

Saça faydaları
Egzersiz, kafa derisi ve saç köklerinde kan dolaşımını hızlandırır. Bu sağlıklı dolaşım aynı zamanda saç köklerine besinlerin ulaşmasını da kolaylaştırır. Ayrıca cildinizi sağlıklı tutar ve gözeneklerin tıkanmasını önler. Bu şekilde saç büyümesini destekleyebilir ve saç dökülmesini kontrol edebilirsiniz.

Cilde faydaları
Parlak cilt: Egzersizle birlikte saçta olduğu gibi ciltte de kan dolaşımı hızlanır. Terleme yoluyla toksinlerin ciltten atılmasına yardımcı olur. Bu sayede cildin oksijen almasına, daha gergin olmasına yardımcı olur ve düzenli spor ile daha sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşursunuz. Ayrıca unutmayın: göz bakımı yazımızı da okumayı unutmayın.

Akne: Akne, gözenekleri tıkayan aşırı yağ üretiminden kaynaklanır. Fakat bazı durumlarda hormonların etkisi de cilt problemlerine neden olur. Akneye neden olan hormonal dengesizliği egzersiz yaparak düzeltebilirsiniz. Egzersiz stresi azaltır ve kandaki kortizol seviyesini düşürür, bu da fazla yağ üretiminin kaybolmasına neden olarak akne oluşumunu engeller.
Kırışıklıklar: Spor, cilt için gerekli bir protein olan kollajen üretimini desteklemeye yardımcı olur. Derinin altındaki kasları güçlendirirsiniz. Kaslarınız ne kadar güçlüyse, cildiniz o kadar sıkı ve yumuşak görünecektir.

Vücuda Etkileri
Sporun sindirim sisteminden tutun da vücuda birçok etkisi olduğunu zaten biliyoruz. gülme kaslarına. İstediğiniz fiziğe kavuşmak, güçlenmek ve istediğiniz ağırlığı kaldırmak... Bu sporla her şeyi başarmanın yanı sıra, hedeflerinize ulaşmak için güven ve başarma duygusunu da ekleyin.
Terin vücut üzerindeki etkisi:
Ter; Cildi antimikrobiyal bir kalkan gibi kaplar, cilt yüzeyine yapışır ve girmeyi bekleyen bakterilere karşı kalkan görevi görür. Ancak doğal giysilerle birleşen ter, koltuk altlarında ısınmanın yanı sıra doğal bakterilerin ve kötü kokuların yayılmasına neden olur. Bu nedenle antrenman öncesi ve sonrası deodorant kullanmayı ihmal etmeyin.